Najnowsze Artykuły

Wyściółczak


Opublikowany dnia: 2020-04-06
Przeczytano: 1023
Autor: Barbarella
Opublikowany w kategorii: Rak
Wyściółczak

Wyściółczak

jest trzecim najczęściej występującym rodzajem guza mózgu u dzieci i jest typem glejaka.

Chociaż wyściółczak może rozwinąć się u osób w każdym wieku, średni wiek diagnozy wynosi pięć lat, a co najmniej jedna czwarta diagnozy występuje przed ukończeniem drugiego roku życia.

Większość wyściółczaków u dzieci znajduje się w tylnej części mózgu, która nazywana jest dolną tylną jamą. Jest to dolna część mózgu, która kontroluje funkcje, takie jak równowaga i ruch, oraz funkcje życiowe, takie jak oddychanie i ciśnienie krwi.

W zależności od lokalizacji i agresywności jest sklasyfikowany jako jeden z trzech głównych typów:

Klasyczny. Są to dość dobrze zdefiniowane guzy, które zwykle pojawiają się w dolnej części mózgu zawierającej móżdżek i pień mózgu. Mogą również pojawiać się w rdzeniu kręgowym lub w korze mózgowej i w górnej części mózgu.

Anaplastyczny. To zwykle szybko rozwijające się nowotwory. Mają tendencję do rozwoju w obszarze mózgu, który zawiera móżdżek i pień mózgu.

Wyściółczak myxopapillary. Guzy te występują częściej u dorosłych niż u dzieci. Zazwyczaj są ograniczone do podstawy kręgosłupa.

Wyściółczaki są również dzielone na grupy według szybkości ich wzrostu. Guzy te mogą być

wolno rosnące lub szybko rosnące.

Większość wyściółczaków zaczyna się od małych guzów, które rozwijają się powoli przez lata, więc na początku można nie zauważyć żadnych objawów. Zależą one od tego, gdzie umiejscowiony jest guz.

Mogą wystąpić drgawki, częste bóle głowy, mdłości lub wymioty, utrata równowagi, nieostre widzenie, sztywność lub ból szyi i pleców. U dzieci jednym z pierwszych symptomów, które można zauważyć, jest to, że ma większą niż zwykle głowę.

W przypadkach, gdy guz jest bardzo mały i nie powoduje bezpośredniego zagrożenia, lekarze mogą zasugerować czekanie i monitorowanie go pod kątem progresji.

W przeciwnym razie pierwszym etapem aktywnego leczenia jest zwykle usunięcie jak największej ilości guza oraz radioterapię, aby pomóc pozbyć się wszelkich komórek nowotworowych pozostałych po operacji. Zastosowanie chemioterapii może również pomóc w przypadku niektórych rodzajów wyściółczaka.

Biografia Autora

Ten użytkownik nie przesłał jeszcze swojej biografii

Komentarze do artykułu
Przeszukaj Fora
Najnowsze zajawki na Forum
Autor Ostatnia odpowiedź Tytuł Posty
Autor Ostatnia odpowiedź Tytuł Posty
Najpopularniejsze Artykuły
Szukaj Artykułu
Kategorie Artykułów
0 Domowy biznes 0 Etyka 0 Kariera 0 Mały biznes 0 Marketing 0 Networking 0 Obsługa klienta 0 Przedsiębiorcy 0 Public Relations 0 Sprzedaż 0 Zarządzanie
0 Aukcje 0 Bezpieczeństwo 0 Blogowanie 0 Domeny 0 E-commerce 0 Ebooki 0 Email Marketing 0 Facebook 0 Fora 0 Generowanie ruchu 0 Google 0 Hosting stron 0 Internet Marketing 0 Podkasty 0 Programy partnerskie 0 Projektowanie stron 0 Promocja strony 0 RSS 0 SEO 0 Spam
0 Architektura krajobrazu 0 Bezpieczeństwo w domu 0 Ciąża 0 Dzieci 0 Hobby 0 Majsterkowanie 0 Mój Ogród 0 Opieka rodzicielska 0 Projektowanie wnętrz 0 Wakacje 0 Zwierzęta
0 Duchy i zjawy 0 Historia stworzenia 0 Literatura 0 Magia 0 Okultyzm 0 Przepowiednie 0 Religie 0 Wierzenia
0 Fundusze inwestycyjne 0 Inwestycje 0 Kredyty 0 Leasingi 0 Nieruchomości 0 Podatki 0 Pożyczki 0 Ubezpieczenia
0 Stare cywilizacje
0 Bezpieczeństwo informacji 0 Gry 0 Hakowanie 0 Kryminalistyka komputerowa 0 Laptopy 0 Odzyskiwanie danych 0 Oprogramowanie 0 Sieci komputerowe 0 Urządzenia komputerowe 0 Urządzenia przenośne
0 Biżuteria 0 Buty 0 Odzież 0 Światowe trendy
0 Drony 1 Medycyna nowoczesna 0 Roboty 0 Techologie 3D
0 Elektroniki użytkowej 0 Nowości filmowe 0 Produkty cyfrowe 0 Recenzje muzyki
0 Reklama na Bilbordach 0 Reklama na dworcach 0 Reklama na lotnisku 0 Reklama na telebimach 0 Reklama na uczelniach 0 Reklama w autobusach 0 Reklama w biurowcach 0 Reklama w galeriach handlowych 0 Reklama w komunikacji miejskiej 0 Reklama w Media Expert 0 Reklama w metrze 0 Reklama w paczkomatach 0 Reklama w PKP 1 Reklama w placówkach medycznych 1 Reklama w tramwajach
0 Najlepsze smartfony 0 Premiery i wydarzenia 0 Zabezpieczenia
0 Budowanie sylwetki 0 Choroby 0 Depresja 0 Dolegliwości kobiet 0 Lekarstwa 0 Medycyna alternatywna 0 Medytacja 0 Odżywianie 0 Piękno 0 Problemy męskie 2 Rak 0 Skażenie 0 Sny 0 Stomatologia 0 Suplementy 0 Trądzik 0 Utrata masy ciała 0 Yoga
0 UFO
Najnowsze Posty Bloga
Przeszukaj Blog
Odzyskiwanie danych
Odzyskiwanie danych
Odzyskiwanie danych z macierzy
Odzyskiwanie danych z macierzy
Odzyskiwanie danych z telefonów
Odzyskiwanie danych z telefonów
Odzyskiwanie danych z kart Flash
Odzyskiwanie danych z kart Flash
Odzyskiwanie danych z dysków SSD
Odzyskiwanie danych z dysków SSD
Informatyka śledcza
Informatyka śledcza
Polecani Autorzy Artykułów
Autor:  Barbarella
Dołączył:  2013-02-24
Artykuły:  1
Autor:  Liqido
Dołączył:  2019-10-23
Artykuły:  0
Autor:  Dawidof
Dołączył:  2019-10-23
Artykuły:  2
Autor:  Anita
Dołączył:  2019-12-28
Artykuły:  0
Autor:  Mis-Tery
Dołączył:  2019-12-28
Artykuły:  0
Polecane Posty Bloga
Polecane Artykuły
Archiwum Bloga